Web Analytics
SHBA dhuron pajisje mbrojtse dhe materiale pr arsimin Lajme

SHBA dhuron pajisje mbrojtse dhe materiale pr arsimin Lajme

<

Rusia paralajmëron SHBA kundër luftës në Siri http://www.top-channel

Mediat serbe: Format i ri dialogut, përfshihen SHBA dhe Rusia, Gjermania me emisar

Hoxhaj: Normalizimi i plotë për ne nënkupton njohje dhe anëtarësim në OKB

CIA: SHBA informacione për arrestimin e Hoxhës më 1950, ja si agjentët e UDB u strehuan në Shqipëri dhe lëvizjet e të arratisurve kundër regjimit

Nafta dhe gazi do të maten me sahate që nga vendburimi deri në dalje të nënprodukteve nga rafineritë e përpunimit. Drejtorja e Përgjithshme e Doganave, ...

... prioritet shkollat profesionale dhe profilet në perspektivë 15:13 / 30.05.2018 Në konferencën për media të drejtorisë Komunale të Arsimit, ...

Shkodër, ambasada e SHBA dhuron 31 karroca për para dhe tetraplegjikët

Melania Trump shpreh shqetësim për politikën e migrimit në SHBA

Negociatat për anëtarësim, Greqia mbështetje Maqedonisë dhe Shqipërisë

Ambasadori Scott: Kosova dhe Serbia do të fitojnë atë për të cilën dakordohen

Mirësevini në Estoni, vendin e së ardhmes | Lajme | Pinterest | Tired and 50th

Kukan: Maqedonia dhe Shqipëria kanë një vit për fillimin e bisedimeve me BE-në

Page 1

Rama në Kosovë: Fillimi i punës së dy qeverive për t'i fshirë urdhër-arrestet

Vazhdojnë negociatat mes Dimitrovit dhe Kotziasit, për një javë do takohen dy herë

Një paralajmërim për rreziqet në Ballkan dhe pozicioni i Kosovës

Page 1

SHBA-të me një mesazh për Serbinë Lajme ...

Kavajë, Kryeministri: Sa certifikata dhamë për një vit, Berisha i dha për 20 vjet

Page 1

Vende të reja pune në Shqipëri, kategoritë dhe afati i fundit për aplikim

Rama në SHBA diskuton për transformimin e FSK-së në ushtri

Dy ditë më pas, më ftoi për vizitë në qendrën e misionit në Tiranë. Shkova me shumë dëshirë edhe pse e dija se do të rrija gjatë e nuk do të mund ...

Administrata Trump, plan për shkrirjen e Departamenteve të Punes dhe Arsimit

Page 1

SHBA së shpejti do të lëshojë afate dhe kërkesa për Korenë e Veriut

KRYEFAJTORI: PLANI I MADH I STALINIT PËR TË FILLUAR LUFTËN E DYTË BOTËRORE Përgatiti: SAIMIR LOLJA

CIA zbardh mënyrën si funksiononte Partia Komuniste, çdo anëtar kishte detyrë indoktrinimin e qytetarëve, ja si dështoi operacioni për rrëzimin e Hoxhës

SHBA, vazhdojnë kritikat për qëndrimin ndaj familjeve imigrante

50th

Vulin thotë se Kosova po dëshiron të fitojë gjithçka dhe të mos jap asgjë Lajme ...

ShBA-ja e brengosur për shkak të protestave në Maqedoni dhe Greqi pas marrëveshjes për

Presidenti Thaçi: Kosova është e bekuar me mbështetjen e pa rezervë të SHBA -së

Në mjediset e zyrës, pranë Kishës “Ungjillëzimi i Hyjlindëses”, në Tiranë, çdo të martë dhe të enjte të çdo muaji, bëhen pritje për njerëzit në nevojë.

Rugova bashkë me familjen e tij dhe i shoqëruar nga policia serbe, në një operacion që e udhëhiqte një nënkryeministër jugosllav, mbërriti në Beograd në ...

Pranvera Ebeling

CIA: Ja mjerimi ekonomik që kapi Shqipërinë, Shehu ndante misër me racione, Hoxha shiti lirinë e shqiptarëve te Moska

Ata, e kuptonin që në fillim kur erdhën të ftuar nga Putha Thembërorët e tyre shqipfolës se, në tokën e djegur dhe të përgjakur të Dardanisë, ...

Vritet shefi komisariatit, rama ftese berishes by Gazeta Metropol - issuu

Page 1

URAT LIDHËSE MIDIS THRAKËVE DHE ILIRËVE SI HIERARKI E MOZAIKUT TË KULTURAVE BALLKANIKE – MSc. Albert HABAZAJ, Dr. Evis ÇELO*

Eliona Pitarka u bë e njohur duke dhënë lajmet topless, e veshur vetëm me një xhaketë që i tregonte format, ndërsa prej më shumë se dy vitesh ajo është bërë ...

TË VITIT 2009 BARACK OBAMA BËHET PRESIDENTI I 44 I SHBA-ve DHE I FUNDIT DERI MË SOT

Dekorimi më dt.29 shtator 2010

Rugova bashkë me familjen e tij dhe i shoqëruar nga policia serbe, në një operacion që e udhëhiqte një nënkryeministër jugosllav, mbërriti në Beograd në ...

1/40

KfW jep grant për mënjanimi i ujërave të zeza në Prizren, Pejë dhe Gjakovë

Bushati mbërrin në Rodos për Samitin e Sigurisë dhe takimin me Kotzias

Krerët fetarë apel Merkelit dhe Presidentit Macron: Hapni negociatat për Shqipërinë

FSK: Sulmet mbi pjesëtarët tanë të komunitetit serb, akte kriminale dhe të dënueshme

Ish kryeministri dhe ministri i jashtëm Jens Otto Krag, sipas Dino Knudsen ishte një nga politikanët daneze që ka marrë pjesë në një takim me Bilderberg-un ...

grupit Bashkimi i Kombit dhe "Malësori " me këngëtaren Dila Geci.

Pse shkruaj, pse parapëlqej të shkruaj vargje dhe jo prozë? Kur them vargje, kuptoj që duhet të jenë të përsosur nga arti. Vetëm këto të përsosurit rrojnë ...

Rama: Do luftojmë korrupsionin - http://www.top-channel.

Prej ditësh studentë dhe pedagogë të Akademisë Teologjike Orthodhokse “Ngjallja e Krishtit” në Shën Vlash dhe përfaqësues të rinisë orthodhokse, ...

Ja çfarë paralajmërojnë gazetat e Serbisë për shqiptarët dhe Kosovën

Në emër të të gjitha shoqatave dhe klubeve të shumta për kontributin e dhënë në aktivitetin e ketij uikendi ne Yonkers, pjesmarrësit i falenderoi- ...

Kocias për të vizitë në SHBA, diskutohet për emrin e Maqedonisë

Mbahet punëtoria e Sigurisë Kibernetike nga oficerët e Ajovës-SHBA

CIA: Ja si nisën spastrimet me krijimi e Partisë Komuniste, Shehu krimineli më i madh, akuzat e Titos ndaj Hoxhës

Negociatat, Bushati: Kemi nxjerrë mësime, s'mund të themi se jemi gati

AZGAN HAKLAJ

Anëtarësimin e Shqipërisë dhe të gjithë vendeve të Ballkanit Perëndimor, Mogherini e sheh si çështje interesash të përbashkëta, ndërsa thotë se Brukseli ...

Disa portale online publikuen nji foto të nji 'print-screen'i ku dokej një bisedë sms mes nji personi dhe nji çike që supozohej se ishte juristja dhe ...

Kosova ka “shënuar” më shumë se 13 kombëtare në Kupën e Botës, përfshirë

DSC03275

Gazeta SHQIPTARI.com, boton Raportin origjinal të dokumentit për demarkacionin: Ja si u mashtrua dhe u fshehën dokumentet dhe u lajthit opinioni dhe miqtë ...

Alex Frei, Rekordmeni i Zvicrës: Jam krenar për Xhakën dhe Shaqirin

GAZETë E përditshme E premte 30 tetor 2015 Kryeredaktor: Poli Hoxha Nr: 3436, ÇMIMI 20 LEKË ÇMIMI për maqedoni dhe greqi 1 euro

Takimi trilateral mes Shqipërisë, Serbisë dhe Italisë i ndërmarrë nga ministri i Jashtëm italian, Paolo Xhentiloni, ka shërbyer për të ulur tensionet mes ...

CIA: Hrushovi inkurajoi Hoxhën për izolimin e Shqipërisë gjatë vizitës në Tiranë, ja si u ashpërsuan tensionet me Greqinë më 1959

EU-ja po hapet për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Para qindra pjesmarrësve folën Kongresmeni Tom Lantos, ish kongresmeni Jozef DioGuardi gruaja e tij këshilltare për çështje ballkanike shkrimtarja amerikane ...

Negociatat, Bushati: S'dua të besoj se partia që kërkon të qeverisë vendin

NATO: Misioni dhe mandati i FSK-së nuk vendoset nga ne

... Lloyd i premtoi bashkëshortit të saj, David, i cili ndërroi jetë në vitin 2010 pas një sëmundjeje të gjatë, se do të bënte një zmadhim të gjoksit dhe do ...

DELL, një nga kompanitë më të mëdha të prodhimit të kompjuterave dhe pajisjeve elektronike, organizoi nëpërmjet Talenthouse, platformë e njohur për promovim ...

Fajtorët dhe si dilet nga kriza… 3 lëvizjet e Gjermanisë për kualifikimin

Klubi i Taekwondo-së "Shqiponja" mori pjesë në Kampionatin e Kosovës në Taekwondo në diciplinën 'Kyorugi', ku arriti t'i siguroj gjithsejt 12 medalje.

Rusia dhe Gjermania bëjnë thirrje për ruajtjen e paktit bërthamor

Dokumentet, ja si Abdyl Këllezi kërcënonte Nikita Hrushovin më 1961, ultimatum të mos ndërhynte në punët e brendshme të Shqipërisë

BE-ja dhe Serbia kundër autobiografisë së ish-kryeprokurores së Hagës, Carla del Ponte

Ekspertët nga Maqedonia dhe Bullgaria debatojnë mbi çështjet historike dhe arsimore